منابع محلی در ولایت پنجشیر از بیعت حزب‌ التحریر با طالبان در این ولایت خبر می‌دهند.

منابع معتبر روز جمعه، ۱۳ عقرب، می‌گویند که اعضای ارشد این‌ حزب، چندی پیش در بازارک، مرکز ولایت پنجشیر، با طالبان بیعت کرده‌اند.

به گفته‌ منابع، اعضای حزب ‌التحریر پس از بیعت با طالبان‌، جلسات‌شان را آزادانه و با حضورداشت برخی مسوولان طالبان در پنجشیر برگزار می‌کنند.

در همین حال، شماری از ساکنان پنجشیر می‌گویند که اعضای حزب‌ التحریر در این ولایت از گذشته تاکنون با طالبان به‌گونه غیررسمی همکاری داشته‌اند.

به گفته آنان، در واپسین روزهای سقوط نظام جمهوریت، شماری از عالمان وابسته به حزب ‌التحریر در خطبه نمازهای جمعه، از پیش‌روی طالبان استقبال کرده بودند.

حزب التحریر در بخش‌های مختلف کشور فعالیت دارد، اما پنجشیر یکی از ولایت‌هایی است که مرکز عمده فعالیت‌های این حزب در دو دهه اخیر بوده است.

از سال‌های نخست ظهور حزب التحریر در افغانستان، دعوت این گروه در میان ساکنان پنجشیر آشکارا و با جدیت و بدون وقفه ادامه داشته است.

جلسات حلقات فکری این حزب ‌به‌صورت منظم در این ولایت برگزار و جزوه‌ها و نشریات آن در میان هوادارانش به‌شکل گسترده پخش و نشر می‌شده است.

حزب التحریر به‌گونه رسمی در حکومت‌های پیشین در وزارت عدلیه کشور ثبت نشد و از دید برخی از منتقدان این حزب به ترویج خشونت و افراطیت می‌پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *