رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان می‌گوید که طالبان در تلاش جابه‌جایی «دو میلیون انسان فاقد هویت» در ولایت‌های شمال و شمال‌شرق افغانستان هستند.

مارشال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی که شام‌گاه سه‌شنبه، ۲۹‌ سنبله، در گفت‌وگوی آنلاین یاد‌بود از یازدهمین سالگشت ترور برهان‌الدین ربانی، رییس جمهور پیشین کشور سخن می‌گفت، تاکید کرد که با تسلط طالبان، فرهنگ، زبان و تمدن اقوام ساکن در افغانستان، در حال نابودی‌ است.

رهبر حزب جنبش ملی می‌افزاید که با تسلط طالبان بر افغانستان، نگرانی کشور‌های آسیای میانه‌ افزایش یافته است و در برابر این گروه فشار نظامی و مبارزه نتیجه‌بخش خواهد بود.

مارشال دوستم همچنان می‌گوید که در صورت حمایت جبهه مقاومت ملی و شورای مقاومت برای نجات، در ۱۰ تا ۱۵ روز گلیم تسلط طالبان از افغانستان، برچیده خواهد شد.

فرد شماره‌یک جنبش ملی اسلامی افغانستان از پیشرفت‌ها در بسیج چهره‌های نظامی و سیاسی سخن گفته و تاکید کرده که به‌زودی مبارزات مسلحانه فراگیر در کشور، علیه طالبان آغاز خواهد شد.

مارشال دوستم در حالی از جابه‌جایی دو میلیون غیربومی در شمال و شمال‌شرق کشور سخن‌ می‌زند که اخیراً کوچی‌های بر‌گشته از پاکستان، خانه و زمین‌های باشنده‌گان خواجه‌ بهاءالدین تخار را تاراج و غصب کرده‌اند.

گفتنی‌ است که برهان‌الدین ربانی، رییس جمهور پیشین کشور و رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان، یازده سال پیش در یک حمله انتحاری پیام‌آور صلح طالبان در وزیر اکبر‌خان شهر کابل ترور شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *