اسم نور محمد ولد علی محمد باشنده عبدالله خیل ولسوالی دره ولایت پنجشیر به جرم پیدا کردن نفقه برای عیال خود توسط طالبان در حصارک پنجشیر کشته شده است.
وی دارای دو برادر معلول بوده یکی از برادرشان از ناحیه پاه و دیگرش از ناحیه چشم معیوب هستند
نور محمد رانده سوزاکی بوده یعنی دریور بود و مدت هفت سال میشود کراکشی میکرد
غلام ایشان فرزند محمد امین خان باشنده عبدالله خیل ولسوالی دره ولایت پنجشیر آن هم دوکاندار بود توسط طالبان کشته شد.
وی دارای شش فرزند قد و نیم قد بود.
غلام ایشان موتر نور محمد نام را از عبدالله خیل ولسوالی دره الی حصارک ولسوالی رخه ولایت پنجشیر کرایه میگیرد در بدل ۳۰۰۰ افغانی برای آوردن مواشی خود( گاو) رسم رواج در مناطق پنجشیر این است وقتیکه بهار میشود مواشی خود را به کوه روان میکنند برای چریدن و هوا سرد شود یعنی آواخر خزان دوباره به دهات می آورند. بد بختانه مواشی اینها به طرف دهات حصارک پایان شده بود. و برای شان اطلاع داده شده بوده که نشانی که شما می گوید گاو های شما در (درهِ پِنِی) دیده شده است. یک روز قبل از طالبان خط و یا اجازه نامه از آنها گرفته به تاریخ ۳ عقرب روز سه شنبه به طرف حصارک می روند در آنجا توسط طالبان دستگیر شده و ستم گش می شوند. در ابتدا نورمحمد نام به ساعت سه بجه روز توسط طالبان ستم کش شده و در آنجا جسدش رها می شود بعداً غلام ایشان ساعت ۱۱بجه شب در شفاخانه رخه می میرد.
به روز چهار شنبه جسد نور محمد نام به خانواده اش تحویل داده میشود و از مردن غلام ایشان انکار می ورزند مبادا مردم قیام کنند ترس از خشم مردم به روز جمعه جنازه غلام ایشان را تحویل خانواده شان میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *