وزیر امنیت داخلی امریکا، اعلام کرده که قرار است از ۱۱ ماه می حدود پنج روز دیگر، شرایط ورود غیرقانونی پناهجویان به خاک امریکا از مرز مکزیک سخت‌تر شود.

الخاندرو مایورکاس، گفته است که نیروهای مرزی کشورش پس از این تاریخ مهاجران غیرقانونی از مرز مکزیک را پذیرش نخواهند کرد.

مایورکاس می‌گوید براساس مقررات تازه، پناهجویان که از این منطقه مرزی به صورت غیرقانونی عبور ‌کنند، حق پناهندگی در ایالات متحده امریکا را از دست خواهند داد.

او به صراحت گفته است مهاجران که غیرقانونی این دیوار را رد کنند، درخواست پناهندگی‌شان در امریکا رد می‌شود.

مرز میان امریکا و مکزیک از سال‌ها بدین‌سو محل قاچاق انسان به امریکا و کانادا بوده است.

پس از اگست ۲۰۲۱ افغان‌های زیادی برای رسیدن به امریکا و کانادا به کشورهای همجوار امریکا مانند مکزیک مهاجرت کردند و با عبور از دیوار مرزی که مشهور به دیوار “ترامپ” است خود را به امریکا می‌رسانند.

موضوع حصار مرزی میان امریکا و مکزیک از دهه ۱۹۸۰ میلادی و برای اعمال قانون سخت مهاجرتی در ایالات متحده آمریکا مطرح شد.

در دوران قبل از روی کار آمدن دونالد ترامپ، مساله امنیت مرز و دیوار مرزی در دوره روسای جمهوری قبلی مانند کلینتون، جرج بوش و اوباما تصویب شد. اما  دونالد ترامپ با دنبال کردن موضوع حفاظت از مرزهای آمریکا در مقابل ورود مهاجران، بحث دیوار مرزی را به یک موضوع جدی در کارزار انتخاباتی خود تبدیل کرد.

در حال حاضر وضع محدودیت‌های سخت‌گیرانه بخشی از برنامه‌ کمپاین انتخاباتی جوبایدن است.محدودیت‌که کاملا جلو مهاجرت غیرقانونی به امریکا را می‌گیرد.

بر اساس قوانین جدید، پناهندگان از هر کشوری که در مسیر ایالات متحده رد می‌شوند باید همانجا درخواست پناهندگی بدهند. اگر آن‌ها وارد ایالات متحده شوند، شرایط پناهندگی را نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *