اکسپرس تریبون پاکستان گزارش داده که انجنیر عمر، فرد شماره دوم گروه داعش در افغانستان کشته شده است.

این رسانه گفته است که انجنیر عمر، معاون ثناالله غفاری، رهبر گروه داعش برای ولایت خراسان بود، که در یک عملیات نظامی طالبان به روز جمعه (۱۵ ثور) در شکر دره کابل کشته شد.

گفته شده در منطقه‌ای که این فرد مهم داعش کشته شده از جمله مناطق تحت نفوذ داعش محسوب می‌شود که این گروه اقدام به ساخت پایگاه‌های برای جلب و جذب نیرو تاسیس کرده است.

انجنیر عمر، از جانب داعش ابتدا مسئولیت ولایت کابل را بر عهده داشت و سپس به سمت معاون این گروه تروریستی منصوب شد.

او به شهابل مهاجر نیز معروف بود.

اخیرا نگرانی از حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی از جمله داعش در افغانستان تحت حاکمیت طالبان بیشتر شده است.

پیشتر، چین‌گانگ، وزیر امور خارجه چین در اسلام‌آباد خواستار مبارزه طالبان با جنبش اسلامی ترکستان شرقی، شد.

پکن مدعیست که شبه‌نظامیان جنبش حرکت اسلامی ترکستان شرقی برای انجام دادن حملات علیه چین، از خاک افغانستان استفاده می‌کنند.

این در حالیست که امیرخان متقی، وزیر خارجه طالبان روز دوشنبه (۱۷ ثور) در انستیتوت مطالعات استراتژیک پاکستان گفت در افغانستان حتی یک گروه تروریستی وجود ندارد.

متقی مدعی شد هیچ سندی وجود ندارد که ثابت کند گروه‌های تروریستی در افغانستان حضور دارند و طالبان اجازه نمی‌دهند کسی از خاک این کشور علیه دیگران استفاده کند.

خبرهای از کشته شدن دست‌کم دو عضو داعش در عملیات نظامی طالبان در ولسوالی شکردره کابل منتشر شده بود، اما در باره هویت کشته شدگان چیزی گفته نشده است.

اکسپرس تریبون گزارش داده است که یکی از کشته شدگان، قاری فاتح بود که به عنوان امیرالحرب شاخه خراسان داعش، مسوول ولایت کابل و مسوول اطلاعات این گروه تروریستی بود.

انجنیر عمر و قاری فاتح متهم بودند که عملیات تروریستی را در کابل سازماندهی کردند، او دو تن متهم بودند که حمله به نمایندگی‌های دیپلماتیک و مساجد را در کابل و شهرهای بزرگ راه اندازی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *