تام وست

تام‌وست، نماینده ویژه امریکا برای افغانستان با اعضای “مجمع فکر آینده افغانستان” در دوحه قطر دیدار و گفتگو کرده، آقای وست در حساب توییتر خود نوشته که پیدا کردن راه حل “مناسب” برای بحران کنونی افغانستان هدف عمده این نشست بوده است.

این نشست روز پنجشنبه (۲۴ حمل) به ابتکار فاطمه گیلانی، رئیس جمعیت هلال احمر حکومت پیشین افغانستان برگزار شد، تام‌وست از شرکت کنندگان این نشست به عنوان “متحدان کلیدی” امریکا یاد کرده است.

در این نشست شماری از اعضای حکومت پیشین افغانستان، فعالان حقوق زن، فعالان مدنی و بزرگان قبایل شرکت کردند، آنطوری‌که برخی رسانه‌ها گزارش داده اند “مجمع فکر آینده افغانستان” از سوی چهره‌های نزدیک به گروه طالبان مدیریت می‌شود.

گفتگو بلی جنگ نه

تام‌وست در حساب توییتر خود نوشته است که در نشست دوحه از اعضای شرکت‌کننده در باره پیدا کردن راه حل مناسب برای بحران افغانستان شنیده است و به قول او، طرح‌های مختلفی نیز در این نشست ارایه شده است.

او نوشته است که شرکت‌کننده‌گان نشست از گفت‌وگو به‌عنوان راه‌حل چالش‌های کنونی افغانستان حمایت و با مبارزات مسلحانه مخالفت کرده‌اند.

این پنجمین دور از نشست‌های این مجمع است که در دانشگاه حماد بن‌‌خلیفه دوحه برگزار شد، در اعلامیه‌ای که این نشست منتشر کرده از طالبان خواسته شده که به ممنوعیت کار زنان و آموزش و تحصیل دختران پایان دهند.

آن‌طوری که تام‌وست نوشته است این نشست زمینه آن را فراهم کرده تا شرکت‌کنندگان پیام خود را به طالبان، رهبران افغانستان و طرف‌های بین‌المللی دخیل در قضیه افغانستان برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *