شهروندان بریتانیا

بدنبال نشر گزارشی در روزنامه دیلی‌میل مبنی بر این‌که سه شهروند بریتانیا در زندان‌های طالبان به سر می‌برند، لندن  اعلام کرده که گفت‌وگو ها بر سر رهایی این شهروندان از قید طالبان آغاز شده است.

سوئلا براورمن، وزیر داخله‌ بریتانیا گفته که مذاکرات به هدف رهایی این شهروندان از قید طالبان آغاز شده است.

رسانه‌های بریتانیایی اعلام کرده‌اند که مایلز راتلج، کوین کورنول و یک فرد ناشناس سه شهروند بریتانیا اند که از ماه جنوری به این‌سو به طور انفرادی در قید طالبان به‌سر می‌برند.

گفته شده که مایلز راتلج، یک گردشگر است که در مناطق عمدتا “خطرناک” سفر می‌کند و کوین کورنول نیز داکتر یک مؤسسه خیریه است، در باره فرد سومی فقط گفته شده که او مدیریت یک هتل را در کابل به عهده داشت.

سوئلا براورمن، امروز (یک‌شنبه، ۱۳ حمل) در پاسخ به پرسش خبرنگاران در لندن گفت: “اگر خطری برای امنیت مردم وجود داشته باشد و اگر آنان شهروندان بریتانیایی در خارج از کشور هستند، پس دولت بریتانیا هر کاری که لازم باشد برای اطمینان از ایمن‌بودن‌شان انجام خواهد داد.”

خانم براورمن، گفته است که دولت بریتانیا به‌شدت تلاش دارد تا از امنیت این سه شهروند، اطمینان حاصل کند.

او همزمان گفته که شهروندان کشورش که به نقاط خطرناک جهان سفر می‌کند باید «نهایت احتیاط را به خرج دهد» و به توصیه‌های وزارت امور داخله بریتانیا عمل کند.

طالبان تا هنوز رسما در این باره بازداشت و زندانی کردن این شهروندان بریتانیایی چیزی نگفته‌اند.

پیشتر سخن‌گوی وزارت خارجه‌ بریتانیا گفت که لندن تلاش می‌کند ارتباط قنسولی با شهروند بریتانیایی بازداشت‌شده در افغانستان را تضمین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *