بدنبال ممنوعیت کار زنان در دفاتر سازمان‌ملل در افغانستان از سوی طالبان، امروز پنجشنبه (۱۷ حمل) شورای امنیت سازمان‌ملل نشست “سری” را پشت درهای بسته برگزار می‌کند.

لیندا توماس، می‌گوید که کارمندان زن سازمان ملل در افغانسان بخش جدایی‌ناپذیری اعضای این سازمان هستند

لیندا توماس، نماینده امریکا در سازمان‌ ملل که در حساب توییتر خود خبر برگزرای این نشست را منتشر کرد گفته است که تصمیم اخیر زن‌ستیزانه طالبان “نفرت‌انگیز” است.

هنوز معلوم نیست که در این نشست روی کدام موضوعات بحث خواهد شد و آیا در قبال طالبان تصمیمی هم گرفته خواهد شد یا نه.

نماینده امریکا در سازمان‌ملل در اواخر سال گذشته نیز خواستار تصویب قطع‌نامه‌ای از سوی شورای امنیت در مورد لغو ممنوعیت‌ کار زنان در سازمان‌های امدادی و تحصیل در دانشگاه‌ها و مکاتب شده بود.

سازمان ملل از دیروز به این‌سو از کاهش و اخلال در روند کمک‌رسانی برای میلیون‌ها فرد نیازمند در افغانستان هشدار داده‌ است.

در حالی‌که بی‌کاری، فقر، گرسنگی گلوی اقتصاد افغانستان را نسبت به هر زمان دیگر بیشتر فشار می‌دهد، همزمان کارشناسان می‌گویند که تصامیم طالبان و عدم توجه این گروه به معیشت شهروندان، کارد را به استخوان مردم رسانده است.

لیندا توماس، در حساب توییتر خود نوشته است که کارمندان زن در دفاتر سازمان ملل در افغانسان بخش جدایی‌ناپذیری این سازمان هستند و چگونگی خدمات‌رسانی و توزیع کمک‌های بشردوستانه بستگی به حضور زنان دارد.

به گفته خانم توماس، کارمندان زن سازمان ملل کمک‌های نجات‌بخش را به دست اقشار آسیب‌پذیر در افغانستان می‌رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *