یونیسف یا صندوق حمایت از کودکان سازمان‌ملل با انتشار توییتی نوشته است که 800 هزار زن و دختر در افغانستان دچار سوءتغذیه اند.

در این توییت که امروز دوشنبه (29 حوت) منتشر شده آمده است که شمار زنان و دختران دچار سوءتغذیه را زنگ خطری برای افغانستان خوانده است.

یونیسف گفته است در صورت عدم توجه به این خطر، ممکن شمار مبتلایان به سوءتغذیه افزایش یابد.

در همین حال، این سازمان با انتشار توییتی دیگری نوشته است که در ماه جاری میلادی 2.3 میلیون نفر از جمله 1.2 میلیون زن در افغانستان واکسین کوید-19 دریافت کرده‌اند.

پیشتر، این صنددوق از ادامه ممنوعیت کار زنان در موسسات خیریه بین‌المللی به شدت از طالبان انتقاد کرده است.

در گزارش یونیسف که به تاریخ 9 ماه مارچ منتشر شد آمده است که ممنوعیت مشارکت زنان در کار، عواقب مخرب و طولانی مدتی برای همه افراد نیازمند، به ویژه زنان و دختران که در حال حاضر آسیب پذیرترین اعضای جامعه هستند، خواهد داشت.

یونیسف می‌گوید که زنان حق کار دارند و این قشر بخشی جدایی ناپذیر از کمیته‌های بین‌المللی امدادرسان در افغانستان هستند و مشارکت آنها در این موسسات ضروری است.

طالبان پس از ممنوعیت تحصیل دختران، کار زنان را در موسسات داخلی و بین‌المللی مسقر در کشور تعلیق کردند. این موضوع علاوه بر نگرانی‌ موسسات خیریه و کمک‌رسان، باعث نگرانی خانم‌های شده است که نان‌اور خانواده‌های خود هستند. بیشتر این زنان شوهر و یا مرد خانواده خود را در انفجارهای انتحاری که طالبان انجام دادند، از دست داده بودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *