نوشته ی : فروغی

      ایالات متحده ی امریکا برای پوشاندن ناکامی های حقارتباراش درافغانستان ، سوریه ، عراق ، ونزویلا و اوکراین ، نمایشنامه ی قتل ایمان الظواهری رهبرالقاعده را درکابل براه انداخته است .

     جوبایدن رییس جمهورامریکا می خواهد ازین نمایشنامه ی پرسش برانگیز فقط برای خوداش و حزب دیموکرات اش کلچه های داخلی و بین المللی پخته نماید .

      به تیرزدن بسیاردقیق ایمان الظواهری دربرنده ی محل اقامت اش درشیرپورکابل درحالی صورت میگیرد که میزبان ارشد اش ــ سراج الدین حقانی وزیرداخله ی طالبان این مخوف ترین تروریست مورد تعقیب اف بی آی امریکا با ده میلیون دالر جایزه ی سر، درهمسایه گی او به سر می برد و هرروز درمحضرعام حضور می یابد .

     به گلوله بستن ظواهری توسط طیاره های بدون سرنشین با این دقت بالا ، پرسشی ایجاد می نماید که چرا امریکاییان به سراج الدین حقانی که درقتل وانتحارهزاران افغانستانی و دهها امریکایی دست داشته است ، اجازه می دهندتا آزادانه نفس بکشد و جلسات وزارت امورداخله را دایرنماید .

     می گویند دست سراج الدین حقانی درقتل ایمان الظواهری مهمان ارشد وخاص اش دخیل بوده و به گمان اغلب سراج الدین حقانی محل اختفای ایمان الظواهری را دربدل خارج شدن نام اش از لیست سیاه امریکا دراختیار امریکاییان قرار داده است .

   سراج الدین حقانی که اخیراً میزبان گفتگوهای صلح بین تحریک طالبان پاکستان و هیأت دولتی پاکستان در وزیراکبرخان افغانستان بوده ، در تفاهم باجنرال قمر باجوه لوی درستیز و رییس سازمان استخبارات پاکستان ، محل اختفای ظواهری را در اختیار امریکاییان قرارداده است .

    می گویند پس ازحمله ی پهبادی امریکا درشیریورکابل ، سراج الدین حقانی نیز از کابل خارج شده و ازانظار کاملاً پنهان گردیده است .

    بهرحال مرگ ایمان الظواهری رهبرالقاعده درقلب کابل ، این حقیقت را روشنتر می سازد که طالبان پیوند محکم با القاعده داشته و با بقدرت رسیدن این گروه تروریستی درافغانستان ، کشورما مرکز تجمع گروههای گونه گون تروریستی گردیده است .           

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *