کمتر از یک هفته مانده به انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره امریکا، رییس‌جمهور این کشور هشدار داده که سنت‌های دموکراسی امریکا در خطر است.

نیویارک‌تایمز گزارش داده که جو بایدن رییس‌جمهور امریکا، در یک سخنرانی تلویزیونی چهارشنبه‌شب، ۲ نوامبر، جمهوری‌خواهانی را که از پذیرش نتائج انتخابات این کشور امتناع بورزند «غیرامریکایی» خوانده و محکوم کرده است.

آقای بایدن با توجه به رویداد حمله معترضان به ساختمان کنگره این کشور در سال ۲۰۲۱ گفته است: «رای.دهنده‌گان با این سوال روبه‌رو هستند که آیا آرای آن‌ها دموکراسی را حفظ می‌کند یا ما را در معرض خطر قرار می‌دهد.»

رییس‌جمهور امریکا نسبت به تاکتیک‌های جمهوری‌خواهان مبنی به ترسانیدن رای‌دهنده‌گان از نظارت‌شان بر انتخابات، ابراز نگرانی کرده است.

جو بایدن در صحبت‌هایش به عنوان نمونه به تلاش‌های دونالد ترامپ پیش از رویداد حمله به کنگره این کشور اشاره کرده که وزیر خارجه جمهوری‌خواه گرجستان را تحت فشار قرار داده بود تا رای کافی برای معکوس کردن نتیجه انتخابات، پیدا کند.

این اظهارات رییس.جمهور امریکا در پیوند به در خطر افتادن سنت‌های دموکراسی در این کشور از سوی جمهوری‌خواهان، در حالی مطرح می‌شود که شهروندان امریکا قرار است تا کم‌تر از یک هفته پای صندوق‌های رای بروند و اعضای کنگره را انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *