ارتش آزادی‌بخش بلوچ (بی‌ال‌ای) ادعا می‌کند که در دو حمله جداگانه نیروهای آنان بر ارتش پاکستان، سه تن کشته و شش تن دیگر زخمی شده‌اند.

جیهند بلوچ، سخن‌گوی ارتش آزادی‌بخش بلوچ، روز سه‌شنبه، ۸ اکتوبر، در بیانیه‌ای گفته است که نیروهای آن‌ها در دو حمله جداگانه سه تن از ماموران ارتش را کشته‌ و شش تن دیگر را زخمی کرده‌اند.

جیهند بلوچ گفته است که در حمله اولی نیروهای آنان به یک کمپ ارتش پاکستان در منطقه پنجگور، سه مامور ارتش پاکستان کشته و چهار تن دیگر زخمی شده‌اند.

سخن‌گوی ارتش آزادی‌بخش بلوچ افزوده است که نیروهای آن‌ها در این حمله از سلاح‌های سبک و سنگین استفاده کرده و حمله بر مواضع ارتش پاکستان، حدود ۲۰ دقیقه طول کشیده است.

جیهند بلوچ همچنان افزده است که در یک حمله دیگر در منطقه خضدار، نیروهای آن‌ها با استفاده از ماین مغناطیسی دو تن از نیروهای محلی ارتش و سازمان اطلاعاتی پاکستان، به‌نام‌های عبدالغنی و عبدالطیف را زخمی کرده‌اند.

سخن‌گوی ارتش آزادی‌بخش بلوچ گفته است، دو فردی که در حمله دومی زخمی شده‌اند، در ناپدید شدن جوانان بلوچ در منطقه خضدار، شرکت در عملیات‌های نظامی، تصاحب زمین‌های مردم و آدم‌ربایی دست داشته‌اند.

دولت و رسانه‌های پاکستان در این مورد تاکنون چیزی نگفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *