خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه، گفته است که در عملیات «پنجه شمشیر» که بر مواضع کردها در عراق انجام شده است، ۲۵۴ تن کشته شده‌اند.

او روز چهارشنبه، ۲۳ نوامبر، گفت: «در نتیجه عملیات پنجه شمشیر توسط نیروهای هوایی کشورمان، ۴۷۱ هدف تاکنون مورد حمله قرار گرفته و ۲۵۴ تروریست از پای درآمده‌اند.»

دولت ترکیه شبه‌نظامیان کرد در شمال عراق و سوریه را که تروریست می‌خواند، عامل انفجار مرگبار اخیر در استانبول معرفی کرده و از چند روز به این‌سو عملیات هوایی را علیه آنان راه‌اندازی کرده است.

رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه، گفته است هر زمانی که صلاح بدانند، عملیات زمینی را نیز آغاز خواهند کرد و نیروهای کرد را  از مناطق تل‌رفعت، منبج و عین‌العرب، مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد، «ریشه‌کن» خواهند کرد.

گفتنی است که این حملات در پی بمب‌گذاری در یکی از خیابان‌های پرجمعیت استانبول صورت گرفت که در اثر آن، ۶ تن کشته شده و بیش از ۸۰ تن دیگر مجروح شدند.

سخنگوی کردها دست داشتن در این رویداد را رد کرده و گفته است که در حملات هوایی ترکیه، دو روستای پرجمعیت که بسیاری از آواره‌گان درگیری‌های منطقه در آن ساکن هستند، هدف قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *