نویسنده: عارف عرفان- لندن

نزدیک به نیم قرن است که تروریسم اسلامی به یک سلاح استراتیژیک برای غرب مبدل گردیده است.کشور ها،دولت ها ومردمانی بیشماری بوسیله این سلاح مرگبار تاحال نابود شده است.

ایالات متحده آمریکا ومتحدین غربی آن روزگاری از تروریستان که در برابرجمهوری دموکراتیک افغانستان می جنگیدند بنام “سربازان خدا”و ” پیکار جویان جنگ مقدس” یاد می‌نمودند اما در پایان کارهنگام استهلاک و سرکوب رهبران تروریست،آنها به نام های تروریست یاد شدند.

ایالات متحده آمریکا به بهانه “مبارزه با تروریسم” به افغانستان تجاوز ولشکر کشی نمود وبه سلسله استقرار دولت های فاسد ودست نشانده لاجرم یک دولت تروریستی بنام” امارت اسلامی” را در افغانستان اساس گذاشت ،افغانستان را به اشغال پاکستان در آورد وجهنمی را در کشور برپا کرد.

فرانسه، تروریست های را که در پاریس فعالیت مینمایند دشمن خوانده اماآنها را درسوریه  متحدان خود میداند.

در دهم ماه جون سال ۲۰۲۲ دفتر دادستانی ملی ضد تروریسم (PNAT) پاریس هنگام محاکمه، برای ۲۰تن متهمان درحملات ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس که منجر به کشته شدن ۱۳۰ نفر و مجروح شدن ۳۵۰ نفر شد، از پنج سال تاحبس ابد مجازات درخواست کرد. در جریان محاکمه ثابت شد که متهمان پیروان اسلام رادیکال بوده و یا تحت تأثیر ایدئولوژی سیاسی اسلام گرایی بوده اند.

در ۷ جون ۲۰۱۵، یک حمله مرگبار به دفتر یک مجله به نام «شارلی ابدو» روی داد. چند تن تروریست پیرو اسلام رادیکال مسلح به تفنگ های تهاجمی وارد دفتر شده و ۱۱ نفر را درین حمله به قتل رساندند. طی ۴۸ ساعت آینده، شش نفر دیگر در حملات پاریس و مناطق اطراف آن کشته شدند.

مسئولیت حمله ۳۱ نوامبر را القاعده بر عهده گرفت، اما مهاجم مربوط با داعش بیعت کرده بود. فرانسه در سپتامبر ۲۰۱۴ مواضع داعش را در عراق هدف قرار داده بود. پس از حملات هولناک پاریس، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه بیش از ۸۵۰ میلیون دالر برای تأمین مالی طرح های ضد تروریسم را متعهد شد.

در ۱۹ اگست  ۲۰۱۴، رئیس جمهور اولاند در مصاحبه ای با رسانه فرانسوی لوموند تأیید کرد که فرانسه مستقیماً به ارتش آزاد سوریه (FSA) و حمایت آنها در حمله ایالات متحده و ناتو به سوریه برای تغییر رژیم، تسلیحات داده است.فرانسه در تجاوز علیه سوریه سلاح هایی از جمله مسلسل های ۱۲.۷ میلی متری، راکت انداز، جلیقه های زره و تجهیزات ارتباطی را فراهم کرده بود.افسران اطلاعاتی فرانسه در سوریه، در مناطقی که در آن زمان تحت کنترل ارتش آزاد و شرکای آنها القاعده و داعش بود، حضور داشتند.

به گفته یک مقام قطری،حمد بن جاسم، حمله آمریکا و ناتو به سوریه با استفاده از تروریست های اسلام رادیکال به عنوان سرباز پیاده، توسط دفتر سیا آمریکا در جنوب ترکیه هماهنگ شده و تمام پول و تسلیحات ارسال شده برای تروریست ها با هماهنگی آمریکایی هاصورت گرفت.

پس از سرکوب تروریسم در سوریه تنها ادلب تحت کنترل تروریست های وابسته به القاعده باقی ماند.تامین تسلیحات،  بودجه و حمایت هایی توسط رئیس جمهور ترکیه اردوغان به آنها ارائه می شود، و مواد غذایی و تجهیزات بشردوستانه که در اختیار تروریست ها، خانواده ها، حامیان و غیرنظامیان که آنها به عنوان سپر انسانی نگهداری شده اند توسط برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد تامین میگردد.

به گزارش لوموند، حزب چپ فرانسه، حزب جدید ضد سرمایه‌داری (NPA)، از حمله ایالات متحده و ناتو به سوریه برای تغییر رژیم حمایت نمود و حزب سوسیالیست در فرانسه (PS)، که بر روی یک پلتفرم معین سیاست خارجی ایستاده است،از ارتش آزادیبخش سوریه و متحدان القاعده و داعش به عنوان “جنگجویان آزادی” حمایت می کند.  حزب چپ فرانسه حزب جدید ضد سرمایه داری در سپتامبر ۲۰۱۳ قطعنامه ای را در حمایت از تداوم عرضه تسلیحات به تروریست ها در سوریه که روزانه غیرنظامیان را به قتل رسانیده ،آنها را مورد تجاوز قرار داده و به آدم ربایی می پردازند، صادر کرد.

در سپتامبر ۲۰۱۳، سخنگوی حزب چپ جدید ضد سرمایه داری از لوران فابیوس، وزیر امور خارجه تقاضا نمودتا به تروریست های مسلح در سوریه سلاح بدهد. او به دولت سفارش دادکه به توصیه های دیگران که هشدار داده بودند ممکن است این سلاح ها در دست تروریست هایی قرار گیرد که به منافع فرانسه یا فرانسه آسیب می رساند، توجه نکند.

فرانسه به تروریست های اسلام رادیکال در سوریه غذا تامین نموده. تروریست هایی که فرانسوی ها را در پاریس کشتند و معلول کردند، همان ایدئولوژی سیاسی تروریست های سوریه را دنبال می کردند که از سلاح های فرانسوی استفاده می کردند و توسط ارتش فرانسه آموزش یافته و مشاوره می گرفتند.

با این حال، در دادگاه پاریس، خانواده‌های قربانیان و بازماندگان حمله ۳۱ نوامبر ۲۰۱۵ تا حدودی عدالت را برای پیروان اسلام رادیکال، که رئیس‌جمهور امانوئل مکرون در قلمرو فرانسه علیه آنها اعلام جنگ کرده است، تجربه کردند،اما چه زمانی میلیون ها نفر در سوریه که قربانی تروریسم بوده اند،رنج کشیده اند، بی خانمان شده اند و عزیزانشان را از دست داده اند، شاهد این روز دادخواهی خواهند بود؟ چه زمانی مردم سوریه شاهد محاکمه سران کشور های غربی به دلیل نقش آنها در تأمین مالی و تأمین تسلیحات به تروریست هایی که سوریه را ویران کرده اند، خواهند بود؟

ره آورد واقعی این پروژه تروریستی برای مردمان سوریه،قتل صد ها هزار مردم بیگناه،ویرانی کامل یک سرزمین،آوارگی ومهاجرت صدها هزار نفر،بیرون ساختن کشور ازچرخهٔ تمدن وتوسعه،بی خانمانی ملیون هاتن،داغدار شدن قلوب ملیون ها پدر ،مادر،پسر ،خواهر وبرادر ودر واپسین مراحل سرقت نفت سوریه بوسیله آمریکا که مستدام وبطور روزانه اتفاق می افتد

و کاروان های بیشمار این پروسه غارتگری را ادامه می دهند؛

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *