عمران خان، نخست‌وزیر پیشین پاکستان، اعلام کرده است که راه‌پیمایی طولانی هواداران او به سمت پایتخت که خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام بود و به دلیل حمله مختل شد، از روز سه‌شنبه مجدداً آغاز می‌شود.

خان این اظهارات را در سخنرانی‌ای روز یک‌شنبه، ۶ نوامبر، به‌طور زنده در شبکه‌های اجتماعی از شفاخانه‌ای در شرق شهر لاهور، جایی که بستری است، بیان کرده است.

عمران خان افزوده است که راه‌پیمایی برای برگزاری انتخابات زودهنگام ادامه می‌یابد، اما تا زمانی که جراحاتش بهبود یابد، شخصاً شرکت نخواهد کرد.

خان گفته است که شاه‌محمود قریشی، وزیر امور خارجه سابق، این راه‌پیمایی را در هفته‌های آینده در ایالت شرقی پنجاب رهبری خواهد کرد.

خان که در اپریل با رای عدم اعتماد برکنار شد، گفته است که طی ۱۰ تا ۱۴ روز بعد در شهر راولپندی، نزدیک به اسلام‌آباد، به این تظاهرات خواهد پیوست.

او گفته است که در جریان این روزها، هر روز به‌گونه زنده در راه‌پیمایی سخنرانی می‌کند.

این تظاهرات اواخر ماه گذشته از لاهور آغاز شد. شش روز بعد از آغاز تظاهرات، زمانی که عمران خان از روی موتری آن را هدایت می‌کرد، هدف گلوله قرار گرفت و تظاهرات پایان یافت.

عمران خان، شهباز شریف، نخست‌وزیر کنونی، رانا ثناالله، وزیر داخله و فیصل نصیر، یک مقام استخبارات اردوی پاکستان را به طراحی نقشه ترور خود متهم کرده است.

شریف روز شنبه گفت که عمران خان «ادعاهای بی‌اساس» می‌کند، اما دولت از رییس دادگاه عالی کشور خواسته است تا یک کمیسیون قضایی برای بررسی این ادعاها تشکیل دهد.

عمران خان نیز امروز از پیشنهاد دولت برای راه‌اندازی یک کمیسیون قضایی به منظور تحقیق در مورد حمله‌ای که در آن از ناحیه پا مجروح شد، استقبال کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *