در ادامه دستور روسیه برای تخلیه غیرنظامیان از جنوب اوکراین، این بار مقام‌های روس به ساکنان کرانه شرقی رودخانه دنی‌پرو گفته‌اند که از این منطقه حایل بیرون شوند.

رویترز روز سه‌شنبه، ۱ نوامبر، به نقل از مقام‌های روسیه گزارش داده است که غیرنظامیان این منطقه به دلیل تهدید احتمالی اوکراین به استفاده از سلاح‌های غیرمتعارف، به مناطق امن انتقال داده شده‌اند.

ولادیمیر پوتین، رییس‌ جمهور روسیه، با توجه به احتمال استفاده اوکراین از روش‌های ممنوعه جنگی گفته است که خطر فوری وقوع سیلاب در منطقه خرسون وجود دارد.

سالدو، رییس منطقه الحاقی خرسون، در یک پیام ویدیویی گفته است: «با توجه به شرایط، تصمیم گرفتم منطقه تخلیه را تا ۱۵ کیلومتری شرق رود دنی‌پرو گسترش دهم. این تصمیم زمینه را برای دفع حملات اوکراین و محافظت از غیرنظامیان ممکن می‌سازد.»

مسکو کی‌یف را متهم کرده است که قصد دارد از بمب کثیف برای انتشار تشعشعات رادیواکتیف یا منفجر کردن سدی برای ایجاد سیلاب در شهرها و روستاها در خرسون استفاده کند.

کی‌یف گفته است که اتهامات استفاده از چنین تاکتیک‌هایی در قلمرو خودش بی‌معناست؛ اما روسیه ممکن است خودش در حال برنامه‌ریزی چنین اقداماتی برای سرزنش اوکراین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *