پس از آن‌که دولت آلمان طرح مشکوک کودتای گروه راست افراطی به نام «شهروندان رایش» را خنثا کرد، اکنون وزارت داخله این کشور قصد دارد تا قوانین حمل اسلحه را تشدید کند.

نانسی فایزر، وزیر داخله آلمان، روز یک‌شنبه، ۱۱ دسامبر، در گفت‌وگو با روزنامه بیلد آم زونتاگ، هشدار داده است که «شهروان رایش» که در سال گذشته در آلمان بین ۲ تا ۲۳ هزار تن افزایش یافته است، تهدید فزاینده برای آلمان است.

فایزر افزوده است: «این‌ها دیوانه‌های بی‌آزار نیستند، بلکه تروریست‌های مظنونی‌اند که اکنون در بازداشت موقت به سر می‌برند.»

به گزارش رویترز، پولیس آلمان هفته گذشته ۲۵ تن را به ظن دست داشتن در توطیه کودتا و براندازی خشونت‌آمیز دولت آلمان بازداشت کرد.

پولیس همچنان هزاران نیروی خود را در شهرهای مختلف جابه‌جا کرد تا از یک کودتای احتمالی علیه دولت جلوگیری کند.

دادستان‌های پرونده این مظنون‌ها گفته‌اند که این افراد عضو جنبش «شهروندان رایش» هستند و به دولت مدرن در آلمان اعتقادی ندارند.

افراد مظنون اسلحه داشته و نحوه استفاده آن را نیز بلد بوده‌اند. آن‌ها برای اجرای طرح کودتای‌شان اقدام به استخدام نیروهای فعلی و سابق ارتش کرده و اسلحه انبار  کرده بوده‌اند.

وزیر داخله آلمان همچنان تصریح کرده که دولت به‌زودی قوانین اسلحه را تشدید خواهد کرد.

گفتنی است که نشر اخبار طرح مشکوک کودتا در آلمان که خود یکی از کشورهای پیش‌رو دموکراسی است، برای شماری از کشورها و مردمش شوکه‌کننده بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *