اولک تینکوف، بانک‌دار و میلیاردر  شناخته‌شده روس، در واکنش به حمله روسیه بر اوکراین، از تابعیت روسی خود صرف نظر کرده است.

او روز دوشنبه، ۳۱ اکتوبر، گفته است که تابعیت روسی خود را پس داده، چون نمی‌خواهد با یک «کشور فاشیستی» که به گفته او مردم بی‌گناه را می‌کشد، در ارتباط باشد.

این الگارش روس که از جمله منتقدان سرسخت حمله روسیه بر اوکراین است، در حساب تلیگرام خود تصویر گواهی تایید ترک تابعیت خود را نیز به اشتراک گذاشته است.

او ابراز امیدواری کرده که دیگر ثروت‌مندان و تاجران مهم روسیه نیز تصمیم مشابهی بگیرند تا به گفته او «رژیم و اقتصاد پوتین» تضعیف شود و در نهایت شکست بخورد.

در ادامه او نوشته است که از «روسیه پوتین» متنفر است و به همه شهروندان روسیه که به‌شکل آشکار با این «جنگ دیوانه‌وار» مخالفت می‌کنند، عشق می‌ورزد.

تینکوف بنیان‌گذار بانک انترنتی Tinkoff روسیه است که از بزرگ‌ترین موسسه‌های اعتباری این کشور محسوب می‌شود و حدود ۲۰ میلیون نفر در آن حساب دارند.

این در حالی است که بسیاری از الیگارش‌های روسی که نزدیک به ولادیمیر پوتین بودند، در پی حملات روسیه بر خاک اوکراین، از سوی کشورهای غربی تحریم شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *